Szkolenia otwarte


Food Defence – system ochrony producentów żywności przed umyślnym skażeniem żywności

Szkolenie adresowane jest do technologów, pełnomocników oraz specjalistów ds. jakości odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zdrowotne wyrobów mięsno-wędliniarskich.


Program szkolenia

 1. Definicje i terminy związane z Food Defence. Omówienie wytycznych.
 2. Food Defense – ochrona żywności przed umyślnym skażeniem w kontekście aktualnych zagrożeń związanych z globalizacją.
 3. Food Defense w Polsce – realne zagrożenia i sposoby zapobiegania (przykłady).
 4. Rola mediów podczas incydentów związanych z Food Defense.
 5. Różnice i podobieństwa w nadzorze nad bezpieczeństwem żywności (food safety- programy wstępne,HACCP) i ochroną żywności (food defense - Plan Ochrony Żywności).
 6. Plany ochrony żywności (Food Defense Plans) – tworzenie, przegląd, weryfikacja.
 7. Ćwiczenia praktyczne - coroczna weryfikacja Planów Ochrony Żywności na podstawie symulowanych zdarzeń (praca w grupach z wcześniej przygotowanym scenariuszem).


 8. Wykładowca

  Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz studiów podyplomowych z epidemiologii i administracji weterynaryjnej. W roku 2007 uzyskał certyfikaty Polskiego Centrum Akredytacji w Warszawie (PCA) w dziedzinie "HACCP” i "Audytor wewnętrzny systemu HACCP". W latach 2010 - 2015 r. dyrektor Biura Bezpieczeństwa Żywności Pochodzenia Zwierzęcego w Głównym Inspektoracie Weterynarii w Warszawie. Od wielu lat wykładowca specjalizacji weterynaryjnej „Higiena zwierząt rzeźnych i mięsa” oraz trener na szkoleniach m. in. dla służb weterynaryjnych Ukrainy, Białorusi i Mołdawii oraz wykładał w Czechach, Gruzji i Chinach.
  W 2009 roku otrzymał w USA (Washington) certyfikat ukończenia szkolenia dla międzynarodowych urzędników rządowych; dotyczącego amerykańskiego nadzoru urzędowego nad produkcją mięsa i przetwórstwa jaj, a w 2014 roku uczestniczył w wizycie studyjnej polskiej Inspekcji Weterynaryjnej w amerykańskich zakładach uboju, rozbioru i produkcji środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego, zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz FSIS (inspekcję podległą Ministerstwu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, nadzorujących produkcję mięsa i przetwórstwa jaj).

  Metodologia

  Program szkolenia realizowany jest w formie wykładu oraz dyskusji z uczestnikami szkolenia.

  Informacje organizacyjne

  Czas trwania szkolenia: 1 dzień
  Koszt szkolenia: 600 zł netto/osoba
  Cena obejmuje:
  • Uczestnictwo w szkoleniu
  • Materiały
  • Lunch i przerwy kawowe
  • Certyfikat
  Miejsce szkolenia: Polwita - Centrum Szkoleniowe ul. Rogatkowa 37, Warszawa

  Zapisz się

Please publish modules in offcanvas position.